Ballı Zencefil Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?
14 Oct
0

Ballı Zencefil Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yazan: İsmail Okunma Sayısı: 1168

BALLI ZENCEFİL VE  LİMON SUYU

1 . Çin ve Hindistan’da 2000 seneden bu yana tercih edilen Zencefilli Çay faydaları saymakla bitmiyor. Son dönemlerde yapılan araştırmalar net bir şekilde göstermiştir ki zencefil suyu ve yağ yakımı arasında kopmaz bir ilişki bulunmaktadır. Kilo verirken sağlığınızı da korumak istiyorsanız zencefilden daha faydalı bir yardımcı bulamazsınız. Çünkü zencefil özellikle soğuk kış günlerinde yardım alınacak eşsiz bir bitkidir. Bu özelliği ile daha ilk kullanılmaya başlandığı andan itibaren etkisini gösterecektir. Her yıl doğu ülkelerinde yüz binlerce kişi zencefilin olumlu etkileri ve faydalarından dolayı kilo veriyor, sağlığını koruyor, hastalıklardan etkilenmiyor sizde zencefil suyu yada zencefil çayı tüketerek kolaylıkla tüm bu saydığımız artılarından yararlanabilirsiniz.

2- Bir yandan kandaki yağları (lipit, kolesterol ve trigliserit) düşürürken diğer taraftan safrayı artırmak ve safra yollarını harekete geçirmektedir. Karaciğer hücrelerini yeniler, kandaki ve doku-lardaki zararlı serbest radikalleri zararsız hale getirir. Bu özellikleri ile yağlı besinlerin hazmedilmesini sağlamaktadır. Şayet kandaki yağlar zamanında normal düzeye indirilmez ise başta; sindirim rahatsızlıkları, damar sertliği, kalp enfarktüsü, beyin kanaması, kulak çınlaması gibi çok çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. bu denli etkili yapan bileşimindeki Hidroksisinamikasit (Cynonin), Sesquiterpenlakton türevl¬eri (Cynaropikrin) ve Flavonitlerin (Cynarosid) birbirini tamamlayıcı ve destekleyici özellikte olmalarıdır.

3 - Kilo verme ve yağ yakmada oldukça yararlıdır, yağları kısa sürede ve büyük oranda yakar, iyi bir yağ yakıcı ve bitkisel zayıflama çayıdır, Guatra, tiroit ve lenf bezine karşı etkilidir Bağırsak ağrılarını (iltihaplarını),dindirici,etkisi,vardır.
4-Tüm romatizmal iltihabı önlüyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin,yenilenmesini,sağlıyor,ve,her,türlü,ağrıyı,kesiyor.
5-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, Yüksek tansiyon, damar sertliği, kanama, Beyin kanaması, Beyine kan hücumu, Baş dönmesi, Sara, Hormon bozukluğu, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını,artırıyor,felç,ve,inme,vertigoya,riskini,azaltıyor.
6- Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor.miyom,kist kadın ve erkek hastalıklarına ve Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

7-Öksürük, boğmaca,tahrişli,öksürük,bronşit,nefes,darlığında akciğer,astımı,ve akciğer tüberkülozu gibi solunum organı hastalıklarında kullanılmaktadır.

Zencefil bitkisi son zamanlarda kanserle savaşta "destekleyici tedavi olarak" kullanılmaktadır. Dünyada azımsanmayacak sayıdaki bilim adamı zencefilin "kanserle ve buna benzer tehlikeli hastalıklarla" savaşta "destekleyici tedavi olarak" kullanılabileceğini kabul etmektedir.

·         8 -Zencefil kafa derisindeki kan akışını tetikleyerek dolaşımı arttırmaya ve böylece saçın uzamasına yardımcı olur. Zencefil kökündeki yağ asitleri, saçın kendini yenilemesine ve sağlıklı olmasına yardımcı olduğundan, kepek ve saç dökülmelerini ince saçlar için özellikle çok faydalıdır.DİREK SAÇA BAKIM YAPABİLİRSİNİZ.

·         9-Zencefil, yaşlılık kırışıklarına, selülit etkilere ve cildinizin enerjisinin yükseltilmesine faydalı bir şifalı bitkidir. Özellikle yaşlılık lekelerinin hafifletilmesinde kesinlikle kullanılmalıdır. Zencefil bu etkilerini yapısında bulunan antioksidanlar ve aroma terapik etken maddeler sayesinde gösterir.

·         10- Sivilceler, ağır makyaj yapma veya sık ve yanlış sabun kullanımına bağlı olarak ciltte çeşitli iltihabi vakalar meydana gelebilir. Zencefil şifalı bitkisi bu iltihabi yaraları iyileştirmede gerçekten çok ünlüdür. Özellikle Çin’de genç kızların bin yıllardır vazgeçemediği güzellik ürünüdür zencefil.

Not: Zencefil aspirin tarzı kan sulandırıcı ilaçlar ile beraber alınacaksa mutlaka kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır. Ayrıca kan basıncı ve düşük kan şekeri problemi yaşayan ve bu problemlerden dolayı devamlı ilaç kullanan kişiler için zararlı bir etki yaratabilir. Bu sorunlar için mutlaka doktora danışılmasında yarar vardır. Gebelik döneminde maruz kalınan sabah bulantıları için yaygın bir şekilde kullanılsa da doktora danışılmadan kullanmamaya özen gösterilmelidir.                                                                                                                          

İlaç değil, bitkisel besin destek takviye  ürünüdür.

NOT: BU BİLGİLER TAMAMI ALINTIDIR. SAĞLIK PROBLEMLERİNİZ İÇİN DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.DOKTOR KONTROL ALTINDA KULLANMANIZI ÖNERİR.

Yorumlar
Yorum Yaz
Şehrazat Aktar © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.