Herbalist Nedir?
22 Jan
0

Herbalist Nedir?

Yazan: Herbalist İsmail Yıldız Okunma Sayısı: 4020

Herbalist Nedir?

Son zamanlarda basında, televizyon ekranlarında ve internet ortamında çok duyduğumuz bir kelime herbalist. Peki nedir herbalist, ne demektir. Herbalist, bitki uzmanı, şifalı bitkiler satan kimse, aktar anlamlarına gelmektedir. Şifalı bitkiler konusunda araştırmalar yapan ve bitkilerin etkilerini açıklayan kişilere herbalist deniyor. Herbalist doktor ise; uzmanlığını şifalı bitkiler konusunda yapan doktorlar için kullanılan bir terimdir.

Alternatif yada tamamlayıcı tıp olarak nitelendirilen şifalı bitkilerle tedavi yöntemleri artık çok kullanılıyor. Hemen hemen her hastalığa iyi gelen şifalı bitkiler var. Bu bitkilerin nasıl kullanılacağını ve uygulanacağını anlatan uzmanlar herbalist olarak tanımlanıyor. Herbalist doktorlar bize şifalı bitkileri nasıl kullanacağımızı, bitkilerle nasıl kür hazırlayacağımızı açıklıyor. Hangi hastalığa hangi bitki iyi gelir onlardan öğreniyoruz. Artık bizler bitkilerden nasıl faydalanmamız gerektiğini onlardan öğreniyoruz.

Herbalizm, bitki bilimci anlamına geliyor. Bitki uzmanlığı herbalizm olarak adlandırılıyor. Şifalı bitkiler laboratuvarlarda araştırılıp faydaları ve zararları varsa yan etkileri belirleniyor. Bitkiler nasıl toplanmalı, nasıl kurutulmalı, hangi ortamda muhafaza edilmeli, nasıl kullanılırsa faydalı olur inceleniyor ve bizlere sunuluyor. Bizim dikkat etmemiz gereken bitkileri rastgele değil, doğru ve yerinde kullanmaktır. Hastalıklarımız için önce doktora gidip sonra daha hızlı iyileşmek için bitkilere başvurmalıyız.

Yorumlar
Yorum Yaz
Şehrazat Aktar © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.