Mate Yaprağı ve Spirulina Karışımı Nedir? Faydaları Nelerdir?
14 Oct
0

Mate Yaprağı ve Spirulina Karışımı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yazan: İsmail Okunma Sayısı: 1119

MATE ve Spirulina Karışımı % 100 DOĞAL

Yapılan en büyük hatalardan biri su tüketmeden su atmaya çalışmaktır.Diğeri ise KİMYASAL İLAÇLAR VE DAHASI KİMYASAL YOK DİYEREK SATILAN KAPSÜLLER VE KARIŞIMLI TOZLAR MEDYADA GEREKSİZ SIVI ATMALAR EĞER ŞAYET AYDA EN AZ 5 KĞ KİLO VERDİRİYOR SİZ DİET ETMEDEN VE AĞIZ KURULUĞU YAPIYORSA Buda Böbreklerinize , Sıvı eksilmesi ile Kireçlenme ve Bağırsaklarınıza Kemik ve Kaslarınıza ciddi zararlar veriyorsunuz. Su kas gelişiminizin yanında sağlığınız için de hayati önem taşır. Su tüketimizini azaltarak ödem atmayı hızlandırdığınızı zannedebilirsiniz fakat aksine Kan dolaşımını hızlandırarak vücudunuzun su tutmasını sağlayınız.ise incelme programlarında çeşitli diyetlerle ve depo yağ dokularını harekete geçirecek metobolizmanın özellikle serbest yağ asitlerini kullanabilir hale getirilmesi hedeflendiğini "Yağ metabolizması sırasında yoğun şekilde su tüketimi olmaktadır.Günde ortalama En Az 2 litre su tüketimi tüm zayıflama programlarında gerekli olmaktadır.

SAĞLIKLI KİLO VERMEK İÇİN % 100 bitkisel doğal 1- bir yandan kandaki yağları (lipit, kolesterol ve trigliserit) düşürürken diğer taraftan safrayı artırmak ve safra yollarını harekete geçirmektedir. Karaciğer hücrelerini yeniler, kandaki ve doku-lardaki zararlı serbest radikalleri zararsız hale getirir. Bu özellikleri ile yağlı besinlerin hazmedilmesini sağlamaktadır. Şayet kandaki yağlar zamanında normal düzeye indirilmez ise başta; sindirim rahatsızlıkları, damar sertliği, kalp enfarktüsü, beyin kanaması, kulak çınlaması gibi çok çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. bu denli etkili yapan bileşimindeki Hidroksisinamikasit (Cynonin), Sesquiterpenlakton türevl¬eri (Cynaropikrin) ve Flavonitlerin (Cynarosid) birbirini tamamlayıcı ve destekleyici özellikte olmalarıdır.

2- Karaciğer yağlanmasında etkilidir.Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını), Hızlandırır

·         3 - Vücuttaki şeker oranını düşürür,Tip 2 diyabet  pankreasin yenilemesini sağlıyor. Diyabet hastalığı için doğal bitkisel bir ilaçtır.Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre günde beş çay kaşığı içmek insan vücudunun ihtiyacı olan insülin miktarını karşılar. insülin hassasiyetini azaltarak hastalığa iyi gelmektedir.
4- Böbrek hastalıkları ve Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, Kan Dolaşımını hızlandırarak , vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor. Guatra, tiroit ve lenf bezine karşı etkilidir Bağırsak ağrılarını (iltihaplarını) dindirici etkisi vardır.
5- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, Yüksek tansiyon, damar sertliği, kanama, Beyin kanaması, Beyine kan hücumu, Baş dönmesi, Sara, Hormon bozukluğu, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felç ve inme vertigoya  riskini azaltıyor.

·         6- Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır. ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

·         Asla Tuzlu peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır

·         Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içerirler.

·         Su: Vücudunuzun günlük kaybettiği su ihtiyacını karşılamak için günde en az 6-8 bardak su içmeniz gerekir. Antrenmandan önce ve sonra tartılın. Kaybettiğiniz her yarım kilo için en az 2 bardak sıvı alın 

·         Sağlıklı Beslenme İçin İpuçları
*Dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzeni için lif oranı yüksek, kompleks karbonhidrat ve doymamış yağ oranı yüksek yiyecekleri tercih edin. *Yediğiniz yumurta sayısı haftada 4’ü geçmemeli. *Günde en az 1 adet yeşil salata yiyin.
*Konserve gıdalar yerine taze gıdaları tercih edin. *Tahıl içeren yiyecekleri daha çok tüketin. *Sebzeleri çok az pişirin, mümkünse çiğ yiyin. *Kırmızı eti azaltın; onun yerine balık yemeyi tercih edin. *Tavuğu pişirmeden önce derisini çıkartın.
*Hazır gıdalardan mümkün olduğunca uzak durun. *Ayak üstü atıştırma (Fast-food) ürünlerini daha az tüketin.
*Günlük diyetinizde yağ, kolesterol, şeker, alkol, tuz ve kafein içeren yiyeceklere daha az yer verin.

·         Her hastalığın temelinde tokluk vardır.Ademoğluna belini doğrultacağı kadar birkaç lokma yeterlidir. (Peygamberimiz 13 lokma yermiş)Fazla su, ekini kuruttuğu gibi, fazla gıda kalbi öldürür.Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.
ilaç değil, bitkisel besin destek takviye  ürünüdür.

·         NOT: BU BİLGİLER TAMAMI ALINTIDIR. SAĞLIK PROBLEMLERİNİZ İÇİN DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.DOKTOR KONTROL ALTINDA KULLANMANIZI ÖNERİR.

Yorumlar
Yorum Yaz
Şehrazat Aktar © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.