Sarımsaklı Cüce Palmiye Nedir? Faydaları Nelerdir?
14 Oct
0

Sarımsaklı Cüce Palmiye Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yazan: İsmail Okunma Sayısı: 2531

SARIMSAK CÜCE PALMİYE BİTKİ KARIŞIM

1 - CÜCE PALMİYE ekstresinden (genellikle Hexenol’la yapılır) elde edilen damla, draje, hap ve kapsüllerle 100’den fazla klinik araştırması yapılmış ve 60.000’den fazla prostat rahatsızlığı olan insan üzerinde tedavi de-nemesi yapılmıştır. CÜCE PALMİYE ekstresinden uzun süre 3-36ay alındığında prostat hormonlarından testosteron Dihydrotestosterola’ye (DHT) dönüş-mesini sağlayan α-Reduktaz enziminin (buda prostat büyümesini engeller) üretimini (salgısını) azalttığı görülmüştür. Yine aromataz enzimini de frenlediği bunun da sonuç olarak testosteron hormonunun Östradiol’a dönüşümünü azalttığı tespit edilmiştir. Ayrıca Prostaglandin ve Leukotrin hormonlarının da oluşumunu azalttığı tespit edilmiştir. Neticede bu hormonlar ve enzimlerdeki bozulan değerleri düzelttiği ve böylece de idrar yoları rahatsızlıklarından ) sık idrar yapma (pollaküri), b) gece sık idrar yapma, c) ağrılı sancılı idrar yapma (dizüri), d)artık idrar oranını düşürür (kişi idrarını yaptıktan sonra hala geride idrar kalır), e) idrar akışında düzelme olur, f) prostattaki aşırı faaliyetler (hormon üretimi, enzim üretimi, kan dolaşımı ve lenf dolaşımı) normale dönüşür. 

2 - Araştırmalar: 1) Bocholt Hastanesinde (St.-Agnes hospital) Prof.Dr.D.Bachum denetim ve gözetiminde 87 klinikte işbirliği yapılarak 435 prostat büyümesi rahatsızlığı olan hastalar üzerinde 3 yıl süren tedavi deneyi yapılmıştır. Bu deney sonunda hastaların %80’i günlük yaşamlarına dönerek bu tedaviyi iyi ve çok iyi olarak değerlendirmişlerdir. (Nhp.7.97.1149/ZP.6.98.337)
2) 543 prostat rahatsızlığı olan hasta üzerinde CÜCE PALMİYE kökü ekstresi ile tedavi denemesi kimyasal prostat ilacı Finasteride karşı yapılmıştır. Karşılaştırmalı bu tedavi denemesinde bitkisel ilacın (P..........) daha etkili ve yan tesirsiz olduğu belgelenmiştir. (ZP.2.00.99)
3) CÜCE PALMİYE ekstresi (P.......) ile kimyasal 3 ayrı ilaca; Finasteri®, Alfuzosin® ve Terazosin®’e karşı tedavi denemesi yapılmış ve neticede daha üstün olduğu görülmüştür
alan hastalarda idrar akışı düzelmiş, artık idrar kalmamış ve sık idrar yapmayı bırakmışlardır. Ayrıca yan tesiri de görülmemiştir. (ZP.1.97.13)
Kullanılması: a) Araştırmalara göre PALMİYE ekstresinden elde edilen natürel ilaçlar, damla, draje, kapsüller veya sade çayı öncelikle iyi huylu prostat büyümesi (Bening prostatahyperplasie), prostat iltihaplanması, idrar bırakma da zorlanma, sık idrara çıkma (pollaküri), gece sık idrar yap-mak için kalkma(dizüri) karşı etkili olduğu yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. 
b) Komisyon E’ye göre prostat büyümesi I.ve II.dereceden ve idrar tutamamaya karşı kullanılır.
c) Halk arasında; mesane iltihaplanması, husye üstü bezlerin iltihaplan-ması, rahim iltihaplanması, kadınlarda göğüs iltihaplanması ve cinsel gücü artırıcı olarak kullanılır. 

3- Tüm damar iltihaplarını (vasküler),( Varis ) tedavi ediyor,Tıkanan kılcal toplar ve atar damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor. Kalp krizi riskini azaltır
4- Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını), Karaciğer yağlanmasında etkilidir, Pankreasın düzenli çalışması Vücuttaki şeker oranını düşürür,Tip 2 diyabet  pankreasin yenilemesini sağlıyor.
5- Böbrek hastalıkları ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor. Guatra, tiroit ve lenf bezine karşı etkilidir 
6- Tüm romatizmal iltihabı önlüyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor ve her türlü ağrıyı kesiyor.- Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor.miyom,kist kadın ve erkek hastalıklarına ve Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.        

7- SARIMSAKLI CÜCE PALMİYE Bitkisel iksir 12 kanser tipinde kötü huylu hücreleri yok ettiği ortaya çıktı! Bu kanserler içinde ; kolon, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas,kanserleri,var.kemoterapide,kullanılan ilaçtan 10,000 kat daha iyi olduğu gösterildi.sadece kötü huylu kanser hücrelerini yok ediyor ve sağlıklı hücrelere hiçbir menfi etkisi bulunmuyor.

Uzmanlar bu kürün özellikle otuzunu aşmış insanlar tarafından kullanılmasını tavsiye etmektedirler. Sigara ve alkol tüketenlerin bu kürü kullanmaları daha elzemdir. Bu kürün kullanımında dikkat edilecek bir diğer unsur düşük tansiyonu olanların bu kürü DİKKATLİ kullanmalıdır. Çünkü bu kür tansiyonu bir miktar düşürmektedir.Midesinde reflü olan hastaların Zeytin yağlı kudret narı ile kullanmaları ile kesin sonuç alınır. Kan inceltici ilaç alanlarda bu kürü kullanmadan önce doktorlarıyla görüşmelidir. Bilim adamları bu kürün yılda iki kere kullanılması gerektiğini söylemektedirler.

Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek takviye  ürünüdür.

NOT: BU BİLGİLER TAMAMI ALINTIDIR. SAĞLIK PROBLEMLERİNİZ İÇİN DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.DOKTOR KONTROL ALTINDA KULLANMANIZI ÖNERİR.

Yorumlar
Yorum Yaz
Şehrazat Aktar © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.